Ratingler Hakkında
Ratingler Hakkında

FON RATİNGLERİ

Yatırım ve emeklilik fonu ratingleri, yatırım ve emeklilik fonlarının kendi kategorisi içinde riske karşı düzeltilmiş geçmiş performansını ve bu performansın kalıcılığını yansıtmaktadır.

Ratingler, inceleyenler için; kendi risk iştahlarıyla birlikte portföydeki farklı fonların birlikte ve diğer varlık sınıflarına göre nasıl bir sonuç üreteceklerini hesaba katarak portföy çeşitlendirmesine imkan tanımaktadır.

Yatırım ve emeklilik fonları rating derecelendirilmesi Türkiye’de ilk defa Finnet tarafından SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme A.Ş’ye yaptırılmıştır. SAHA, Türkiye’nin ilk yerli derecelendirme kuruluşudur. Aralık 2005 tarihinde, konusunda uzman ve deneyimli ortakların bir araya gelmesiyle kurulmuş ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yetkilendirilmiş ilk yerli derecelendirme şirketi olma özelliğini taşımaktadır.

Yayınladığımız fon ratingleri hem sektöre hem de yatırım ve emeklilik fon dünyası ile ilgilenenlere büyük bir katkı sağlayacaktır. Fon ratinglerinin yayınlanmasına öncülük eden Finnet, Türkiye’de sermaye piyasaları borsa ve finans alanında dinamik ve özelleştirilebilir yazılımları ile bugüne kadar hep öne çıkmıştır. Finnet, 2003 yılından bu yana diğer internet sitelerinin yanı sıra www.fonbul.com sitesinde vermiş olduğu içerikleri sürekli geliştirip kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Finnet şimdi de www.fonbul.com’da fon ratinglerini yayınlayarak yatırımcıların bilgilenmesini sağlayacak önemli bir adım daha atmıştır. Yayınlanan bu ratingler, yatırım fonu ve emeklilik fonlarının performansları hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Değişik fon türlerinde, farklı yıldız alan fonları bir arada görerek kıyaslayabilmek, istikrarlı şekilde öne çıkanları tespit edebilmek artık mümkün.

Fonbul.com’un bu hizmeti ile yatırım ve emeklilik fon dünyasının yıldızlarını takip edebilirsiniz.

Fon Rating Sonuçlarını, Kurumsal Web Sitelerinizde, Raporlarınızda ve Medyada Kullanabilmek İçin; Finnet'e Hemen Ulaşın

Bilgi Talep